WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

Kołobrzeg z Kołobrzegu

Za sprawą grupy radnych z klubów Prosta i Właściwości i Społecznego Kołobrzegu Jacka Woźniaka, na najbliższej sesji samorządowcy ponownie pochylą się nad sprzedażą działek dla ośrodka Caritas. Projekt uchwały wprowadzony przez radnych zakłada 99 procentową bonifikatę dla organizacji. O przychylność pozostałych samorządowców w współczesnej myśli prosił, na posiedzeniu komisji budżetowo-gospodarczej, ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

 

Podczas spotkania komisji, ksiądz Roda opowiadał o działalności ośrodka charytatywnego przy ul. Aniołów Stróżów, która działa nie tylko przysług dla niemowlęta i młodzieży z końca i zza wschodniej granicy. Jak mówił dyrektor, ośrodek bierze udział również w kilku projektach charytatywnych skierowanych do kobiet najbardziej potrzebujących. – Pełni on prace charytatywno-opiekuńczą – prowadził do radnych, oświadczając, że zakupienie rzeczonych nieruchomości jest wartościowe do wykonania niezbędnych prac modernizacyjnych przy budynku (m.in. melioracji dop.red.). – Leżąc na badanie, czy chcemy sprzedać działki po ich zagospodarowaniu czy zakupieniu, odpowiadam; nie jesteśmy takiej woli, ani tytułu, bo zaprzeczylibyśmy swojej misyjności(…). Ten środek jest urządzeniem dla nas, byśmy mogli robić zajęcia dla niemowlęta, osób chcących czy wykluczonych – tłumaczył ksiądz.

Organizację wspierał Jacek Woźniak, który wskazywał, że żadna z części, które Caritas planuje zakupić po korzystnej cenie, nie stanowi samodzielnego terenu, a tylko dojazd do rzeczonego ośrodka. Wyjaśniał również, że zapisy zagospodarowania przestrzennego wykluczają możliwość zastosowania tych regionów do celów komercyjnych czy biznesowych. – Są tam dopuszczone jedynie usługi sakralne i sztuki – podkreślał Woźniak.

Radni Nowego Kołobrzegu zawierali nic wątpliwości. Padły pytania o komercyjną działalność ośrodka, uiszczanie przez niego wartości uzdrowiskowej, a też podziały na przyszłość. – Sprowadzają się przypadki, że organizacje kościelne otrzymują bonifikatę, a wtedy sprzedają działki komercyjnie – mówiła Agnieszka Trafas, przewodnicząca rad.
Odpowiedzenie na ów element wyraziła również Ewa Pełechata wiceprezydent do sytuacji gospodarczych. – Jako magistrat nie mamy nic przeciwko sprzedaży tych dział, ale bez bonifikaty – powiedziała urzędniczka.
Ostatecznie, większością głosów wybrano do celu uchwały poprawkę, która pozwala na aukcja działek dla Caritasu, ale bez bonifikaty. Zgłosiła ją radna Trafas.

Ksiądz Roda zapowiedział, że przedstawi w współczesnej myśli podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments