Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Artykuł Miesiąca

Wiosenne przycinanie krzewów oraz drzew. Przycinanie krzewów oraz drzew jest drinkiem spośród wielu sposobów, o które musimy co roku zadbać by były dobra a stanowiły silne. Posiada to i funkcję estetyczną. Dzięki przycinaniu rośliny zyskują idealniejszy dla oka pokrój. Warto natomiast mieć, że przycinaniem należy zająć zwykle we prawdziwym momencie. Zależy to z wyboru i jego potrzeb, tylko w części przypadków będzie obecne wczesna wiosna. Zmniejsza się większość roślin, natomiast nie wszystkie, warto wtedy dowiedzieć się na ten fakt nieco więcej.

Wiosenne przycinanie krzewów oraz drzew

Dlaczego przycinamy rośliny?

Rośliny przycinamy przede każdym dlatego, iż tego potrzebują. Większość uprawianych w dzisiejszych ogrodach odmian stworzono sztucznie. Dużo ich wartości – pomimo iż są znane z faktu widzenia właściciela ogrodu, czy sadu – sprawia, że rośliny te nie są najlepiej dostosowane do warunków. Wiele rodzajów zostało skierowanych z bardzo różnych części świata i i niekoniecznie pragną pamiętać u nas warunki całkowicie idealne. Rośliny to potrzebują różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki którym uczą się znacznie dużo. Dla większości krzewów oraz drzew jest obecne między innymi przycinanie.

Przycinanie robi na dowód, że gałęzie nie rosną zbyt często. Dzięki temu do całkowitych, nawet tych niżej położonych dociera promieniowanie słoneczne, które jak wiadomo wskazane jest roślinom do mieszkania. Bez tego, niskie i wewnętrzne części rośliny poprawiały się gorzej, a nawet usychały. Przycinanie drzew, a często drzew owocowych ma również inny cel. Dzięki zmniejszeniu liczbie gałęzi roślina rozwija zdecydowanie wyższe, a często i smaczniejsze owoce.
Kiedy przycinać rośliny?

Myśl jest tu bardzo prosta. Rośliny przycinamy wczesną wiosną, kiedy temperatury zaczną być skuteczne. Do przycięcia roślin wskazane jest trochę dni z dobrymi temperaturami. Toż wyjątkowo istotne. Jeżeli niedługo po przycięciu roślin temperatura spadnie poniżej zera może się to znacznie negatywnie odbić na ich formie. Nie bogata tego wykonywać i zbyt późno. Najważniejszą ścianą jest tutaj emitowanie przez rośliny liści. Kiedy to spotka, nie powinno się szybko ich w danym roku przycinać. Nieco jednak inaczej rzecz uważa się w sukcesie roślin, których kwiaty rodzą się na pędach zeszłorocznych. Te gatunki zmniejsza się jesienią, po przekwitnieniu.
Czy zmniejsza się wszystkie rośliny?

Trzeba jednak mieć, że istnieją rośliny, których przycinanie jest niezbędne. Są tez takie, kiedy na dowód wiele roślin wykorzystywanych do czynienia żywopłotów, które przycinanie znoszą znacznie dużo, tylko w treści pozostaje ono na nie bez wpływu (oprócz oczywiście funkcji dekoracyjnej). Niektóre gatunki jednak przycinania nie otwierają oraz zapewne ono im bardzo zaszkodzić. Takich roślin (m.in. sumak, magnolia, perukowiec) nie przycinamy nigdy – wtedy uczą się tak.
Jak przycinamy rośliny?

Do przycinania niezbędny będzie sekator. Może zatem stanowić mały sekator ręczny, albo większy – przeznaczony do większych narzędzi. Ważne aby był niebezpieczny i zapewniał wykonanie równych cięć. Używanie narzędzi, które niszczą i łamią gałęzie zamiast je przycinać jest dużo poważne dla roślin. Przycięte, grubsze gałęzie drzew oraz krzewów należy dodatkowo zabezpieczyć odpowiednim środkiem zawierającym środki grzybobójcze.

Współautorem tekstu jest Wiosenne przycinanie krzewów i drzew tworzący w bliskim asortymencie niezbędne narzędzia do wiosennego przycinania krzewów.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments