Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Rogoźno

Prasówki

Standardowe wymiary paneli podłogowych w składzie budowlanym – Panele podłogowe są jednym z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Zajmują one ogromnie wiele zalet, dzięki temu są tak często wybierane. Są lekkie, popularne w życiu czystości, pasują do jakiegoś stylu wnętrza, tak i odpowiednio łatwo się je montuje. Nie trzeba do ostatniego wynajmować żadnej firmy, samemu bez kłopotu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Murowana Goślina

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można postawić w wszelkim pomieszczeniu. Ich możny wybór kolorystyczny a też imitacyjny sprawia, że można je bez problemu dobrać do innych poziomów w których zostały wyposażone pomieszczenia. Panele podłogowe będą wówczas pasować do pomieszczeń zaopatrzonych w smaku klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich odcienie są bardzo interesujące, można bez problemu kupić panele białe, w odcieniach szarości, brązu i nawet panele czarne. Jednak najistotniejszą kwestią na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich wymiary.

Zobacz również Wypalarnia kawy opinie

Od tego która istnieje długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek niezbędnych do osiągnięcia. Przed zakupami należy a dokładnie zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w którym zależy się postawić na podłodze panele i policzyć ile metrów kwadratowych paneli będzie pomocnych.

Panele podłogowe Murowana Goślina

Panele podłogowe Murowana Goślina

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma rozmiary od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów i grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m wielkości i 8mm grubości. Takie panele można znaleźć w jakimś hipermarkecie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zawsze możemy się spotkać spośród tym, iż w paczce będzie 2, 47 m2. Jeżeli to na dowód salon, który zamierzamy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, wtedy będziemy wymagali zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się także w interesach natknąć na panele o coś innych wymiarach, bardziej niestandardowych. Do nich wolno na pewno zaliczyć panele, jakie są bardzo wąskie. Ich szerokość nie przekracza 13cm, są więc one o wielu węższe niż tradycyjne panele podłogowe. Tak jedno istnieje też z panelami bardzo szybkimi, jakie tworzą nie więcej niż 80cm długości. Takie słabe i wąskie panele podłogowe sprawdzą się w ścisłych pomieszczeniach, w sukcesu bardzo wysokich pomieszczeń montowanie takich wąskich i słabych paneli będzie bardzo czasochłonne i męczące.

Panele podłogowe Murowana Goślina

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są sprzedawane w paczkach. Nie korzysta okazji zakupu paneli na grę, a ważna złożyć do sklepu nie otwartą paczkę paneli, jeśli dostało się ich za bardzo. To ile w danej paczce wydobywa się metrów kwadratowych paneli, zależy od wymiarów poszczególnych paneli. W klubu spośród tym zwłaszcza w paczce wydobywa się od 8 do 10 paneli podłogowych. Warto to doświadczyć przy zakupie, gdyż dzięki temu łatwiej można wymienić ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Murowana Goślina

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments