Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

Maski ochronne – kiedy warto je przechowywać?

Artykuł Miesiąca

Maski ochronne – kiedy o je chodzić? Okres jesienno-zimowy ostatnie chwila, w jakim jesteśmy szczególnie narażeni na infekcje górnych dróg oddechowych. W teraźniejszym czasie dodatkowe zagrożenie dla polskiego zdrowia stanowi smog, z jakim zmaga się wiele naszych miast. Samym z najskuteczniejszych sposobów, by zmniejszyć ryzyko zetknięcia z wirusami lub złymi substancjami wprowadzonymi w powietrzu, jest przechowywanie maseczek ochronnych.

Czym stanowi smog?

Smog to zjawisko atmosferyczne polegające na współwystępowaniu zjawisk naturalnych (zazwyczaj mgły i bezwietrznej pogody) oraz zanieczyszczeń powietrza (będących efektem szkodliwej działalności człowieka). Dlatego także jego firma, powstała przez złączenie dwóch angielskich słów – „smoke” (dym) oraz „fog” (mgła). Smog stanowi wybitnie zły wpływ na swoje zdrowie, przyczynia się do bycia wielu chorób, przede każdym schorzeń układu oddechowego, krążenia oraz nerwowego.
Jak troszczyć się przed smogiem?

Najodpowiedniejszym sposobem, by ochronić się przed smogiem jest niewychodzenie z domu. W sukcesie części z nas istnieje toż ale po prostu nie możliwe. W dni, w jakich stan smogu wzrasta potrzebna będzie maseczka antysmogowa. Maski zrobione są w taki zabieg, by filtrować powietrze, i wraz usuwać nadmiar wilgoci. Dzięki temu gra sprawdzi się także w trakcie spokojnych spacerów, kiedy i uprawiania sportu.
Jakie wirusy zagrażają nam jesienią i zimą?

Jesienią i zimą nasza odporność znacznie spada, natomiast w powietrzu powiększają się liczne wirusy. To oczywiście ponieważ w ostatnim terminie najczęściej przechodzimy na grypę, przeziębienie, a i inne infekcje górnego układu oddechowego. Choroby te odbywają się drogą kropelkową, a dużo szybko możemy zarazić się nimi w sztuki, autobusie, kinie, i choćby w trakcie zakupów w hipermarkecie. W ubiegłych miesiącach usłyszeliśmy też o groźnym koronawirusie z Wuhan, którego liczba ofiar ciągle jest.
Jak troszczyć się przed wirusami?

Sposobów na obronę przed wirusami istnieje mało. Najważniejsze jest przestrzeganie higieny osobistej – przede każdym popularne i dokładne mycie rąk. Jeśli sam z najemców jest słaby ważne istnieje i regularne wietrzenie i wynoszenie mieszkania. Warto także stosować maseczki ochronne. W sukcesie zwykłych wirusów najczęściej korzystamy z maseczek chirurgicznych, które potrafią istnieć pozytywne pod warunkiem, że przeważnie je niszczymy. W indywidualnym przypadku stają się jedynie miejscem dla wirusów i bakterii, które wciąż wdychamy. Lepszą ochronę zarówno w współczesnym przypadku zapewni nam maseczka antysmogowa, gdyż oprócz właściwości antysmogowych, dodaje ona antyalergicznie i antywirusowo.

żródło Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments