Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Warto przeczytać

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry – Softshell to rodzaj tkaniny, który ujawnił się kamieniem milowym w rozwoju nowoczesnej odzieży outdoorowej. Jeżeli jesteście entuzjastami górskich wędrówek, to męska lub damska kurtka softshellowa powinna koniecznie dojść do waszych szaf.

Softshell jest najodpowiedniejsze zalety hardshsella w sytuacji oddychającego polaru i kontroli przed wiatrem. Z powodzie kurtki tego gatunku nie posiadały warstwy membrany, nie chroniły to przed deszczem, jednak jeszcze popularniejsze oczekiwania mężczyzn oraz rozwój technologii przydały się również do stworzenia softshelli z membranami. Można je teraz bez najmniejszego problemu zdobyć w magazynach turystycznych.
W góry z softshellem

Największą sumą pomiędzy kurtkami typu hardshell i softshell jest faktura zewnętrzna, która w klasy „hard” jest wciąż przyjemna i błyszcząca, zaś w klasy „soft” dużo bardziej podobna do bluzy o bardzo ciasnym splocie. Ta subtelna różnica sprawia, że kurtka softshellowa ukazuje się idealnym lekarstwem dla każdych, którzy chodzą w administracje i szukają odzieży turystycznej.

Tak naprawdę hardshell winien być przeżywany przez nas jedynie, gdy pogoda stanowi wysoce niesprzyjająca, wyjątkowa mroźna, deszczowa i przez ostatnie wspinaczka może zaprezentować się dużym wyzwaniem dla naszego układu. W wszystkim drugim przypadku możemy spokojnie zdecydować się na kurtkę softshellową, która skutecznie ochroni nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i tak uczyni to więcej pożytek niż standardowy polar.
W czym softshell jest wydajniejszy?

Kurtki softshellowe w zestawieniu do innych kurtek trekkingowych są bardziej silne na wiatr i wodę oraz zdecydowanie łatwiej oddychają. Są bezpieczne, nie blokują ruchów ciała, stąd i można w nich z powodzenie uprawiać sporty na gorącym powietrzu, w obecnym wspinać się na górskie szczyty. Nie bez sensu kurtki softshellowe chciane są bardzo często przez zawodowych sportowców różnych dyscyplin.

Co ważne softshelle są i lżejsze od dawnych kurtek izolacyjnych, łatwo można je zdjąć i złożyć do plecaka, gdy pogoda na górskim szlaku przygotuje się wystarczająco ciepła. Kurtki softshellowe zazwyczaj są odporne na przenikanie wody. Możemy spokojnie doświadczyć w nich 20-30 chwili na dość dużym deszczu, zanim poczujemy, że zaczyna nam żyć mokro.
Cechy kurtki softshellowej

Niektóre kurtki softshellowe mają polarową podszewkę, która zapewnia dodatkowe ciepło. Są one doskonałe, jeżeli chcecie posiadać nieco lekkiego do przechowywania na co dzień. Jeśli szukacie zaś softshellu do bardziej intensywnych celów a nie potrzebujecie, aby stanowiła ona aż tak ciepła, to wówczas model bez podszewki wykaże się z pewnością bardziej korzystni.

Kurtki typu softshell są na ogół bliskie i winnym być noszone dość ciasno dopasowane. Elastyczny materiał oznacza, że nadal będzie potrafili prowadzić pełne ruchy, ale ciaśniejsze dopasowanie uczestniczy w zatrzymywaniu ciepła. Oprócz właściwości technicznych krótszy krój i styl sprawiają, że są one znanym wyborem jako kurtki codziennego użytku.

Nie wszystkie kurtki typu softshell są zaopatrzone w kaptur. Jeśli samym zadaniem twojej kurtki softshell traktuje żyć spełnianie roli warstwy środkowej pod wodoodporną kurtką, to kurtka softshell bez kaptura może zaprezentować się skuteczniejszym wyjściem. Jeżeli natomiast macie nosić kurtkę softshellową jako warstwę zewnętrzną podczas lekkich deszczy, to kaptur wykaże się z pewnością przydatną funkcją. Większość kurtek softshellowych jest także mnóstwo kieszeni. Kieszenie nadają się do noszenia małych przedmiotów, takich jak: mapy, rękawice, pieniądze i wyjątkowe niezbędne rzeczy. Nie musimy w obecnym fakcie używać dużego plecaka.

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments