Jak zachować się w wypadku kradzieży portfela? Porady krok po kroku

Aktulności

Jak wziąć się w sukcesu kradzieży portfela? Porady krok po kroku – W komunikacji miejskiej, na koncercie czy zatłoczonej ulicy – kradzież torebki czy portfela może przydarzyć się w wielu codziennych sytuacjach każdemu. Utraconej gotówki w wielu przypadkach szybko nie odzyskasz, jednak możesz sprawić wiele, aby uniknąć innych nieprzyjemności. Dowiedz się, jak postąpić krok po kroku.

 

Z nadruku dowiesz się:

jak uchronić się przed kradzieżą pieniędzy z karty po utracie portfela,
które dokumenty trzeba unieważnić po kradzieży,
czy sprawę kradzieży portfela warto zgłosić na policję.

Kradzież portfela z materiałami to głównie ogromny stres. W tej formy wskazane jest wypracowanie nowych faktów oraz kart, co wiąże się z kosztami. Ale skutki kradzieży mogą żyć dotychczas dużo silne. Aby uniknąć wyczyszczenia konta czy kradzieży tożsamości, musisz działać szybko. Znaczymy w projekcie, co możesz wtedy zrobić, aby uniknąć niepotrzebnej paniki w krytycznej sytuacji.
1. Zastrzeżenie karty płatniczej

Kradzież karty bankomatowej, jaka stanowiła w portfelu, to pewna z najbardziej kontrowersyjnych kwestii – ale tylko jeśli nie zareagujesz dość szybko. Jednym z najprostszych oraz kilka czasochłonnych ubezpieczeń jest działanie telefonu do Organizmu Zastrzegania Kart Zastrzegam.pl. Zadzwoń na wolny numer 828 828 828 – zlecisz wówczas zastrzeżenie karty do banku. Zostaniesz poproszony o danie nazwy swojego banku, a potem niezwłocznie przekierowany na jego infolinię. Świadczy to, że nie musisz pamiętać żadnego innego numeru ani być w określonym momencie dostępu do internetu. Zastrzeżenie karty w ten sposób zajmie Ci dopiero kilka sekund oraz da gwarancję, że włamywacz nie będzie mógł zaczerpnąć z Twoich pieniędzy – zarówno podczas płatności w składzie, kiedy zaś w budowie sprzedaży internetowych.
2. Kradzież portfela i bezpieczeństwo dokumentów

Krok pierwszy za Tobą – po zastrzeżeniu kradzież pieniędzy z karty nie istnieje szybko możliwa. W tamtej kolejności zainteresuj się bezpieczeństwem Twojej tożsamości!

W dobie powszechnego dostępu do dużych pożyczek (tzw. chwilówek) można szybko uzyskać szybką gotówkę. Do ostatniego dopiero m.in. złodzieje wykorzystują skradzione dokumenty. Zdarza się, że właściciel dokumentów dowiaduje się o tym tylko potem, gdy otrzyma wezwanie do zapłaty zadłużenia.

Aby uniknąć takiej formie, kradzież portfela z listami zgłoś jak łatwo w tytule gminy lub na policji. Potrafisz zatem stworzyć jeszcze poprzez internet, jak wcześniej aktywowałeś odpowiednią usługę systemu Dokumenty Zastrzeżone, wykonywanego przez Związek Banków Polskich (zrobisz toż na kartce www.bik.pl). Dzięki obecnemu w parę sekund informacja dojdzie do ludziach banków w Polsce, poczty oraz operatorów telefonii komórkowej. Nikt nie będzie mógł pomóc się Twoim dowodem osobistym, więc Twoja tożsamość pozostanie bezpieczna.

Jeśli w skradzionym portfelu miałeś ponad należeć jazdy i materiały auta, potrzebna będzie wizyta w Dziale Komunikacji. Złożysz w nim poinformowanie o wydaniu dokumentu, a więcej będziesz mógł ubiegać się o wydanie tzw. wtórnika prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego.
3. Kradzież torebki lub portfela – czy warto iść na policję?

Wiele okradzionych osób stawia sobie pytanie, czy warto zgłosić kradzież portfela na policję. Zdecydowanie tak. Nawet jeśli nie uda Ciż się w ten rób odzyskać zguby, możesz pośrednio ochronić się przed problemami. Od kilku lat liczba wyłudzeń na cudze nazwisko regularnie spada. Na ostatni zawód wpływa większa świadomość Polaków oraz duża opinia o zgłoszeniu kradzieży i zastrzeżeniu dokumentów osobistych.

Powyższe 3 proste kroki pomogą Ci uniknąć dużych nieprzyjemności powiązanych z kradzieżą pieniędzy z karty oraz podawaniem się przez człowieka Twoim nazwiskiem. Jeśli przyjmiesz je wystarczająco szybko, możesz czuć się cisza i postarać się o danie nowych dokumentów.

Jak zachować się w przypadku kradzieży portfela? Porady krok po kroku

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments