Escobar Fold 1 - Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Elektronika i IT Prasówki

Escobar Fold 1. – składany smartfon napisany przez brata Pablo Escobara. Roberto, brat kolumbijskiego barona narkotykowego Pablo Escobara, postanowił rzucić wyzwanie firmom technologicznym. Oto Escobar Fold 1., czyli niedrogi składany smartfon.

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

 

Brat „króla kokainy” chce zostać „królem składanych smartfonów”?
Smartfony, jakie można rozłożyć, aby zyskać większą powierzchnię wyświetlacza, ze względu na wielką opłatę oraz dostępność pozostają tylko ciekawostką. Powinien jednak przyznać, że tak dobrą – Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X czy Motorola razr to jakieś z bardziej ekscytujących tegorocznych urządzeń.

Escobar Fold 1. jest natomiast składanym smartfon w sumie 349 dolarów, czyli około 1350 złotych bez podatku VAT. Jak twierdzi Roberto Escobar, udało się to otrzymać dzięki pominięciu pośredników, smartfon jest bowiem sprzedawany bezpośrednio przez jego nazwę. Cóż, nie jestem do kraju spełniony tym wpływaniem, ale załóżmy, że właściwie stanowi ono pewne.

Co dobre, w problemie udzielonym dla Digital Trends, Escobar zdradził swoje ambitne plany. Jego planem nie jest całkowicie wprowadzenie niedrogiego składaka, lecz jednocześnie pokonanie Apple. Plan raczej trudny do przygotowania, ale zawsze warto marzyć. Ponadto, ma on wnieść pozew zbiorowy przeciwko firmie Tima Cooka. Podobno Apple oszukuje klientów, sprzedając słabe smartfony w znacznie zawyżonej cenie.

Escobar Fold 1. – specyfikacja
Po rozłożeniu użytkownik otrzymuje do dyspozycji 7,8-calowy wyświetlacz Full HD+ zrobiony w technologii AMOLED. Roberto dodaje, że zajmuje on ukazywać się wysoką trwałością i gwarantować wyższą wytrzymałość na złożenia i rozłożenia niż Samsung Galaxy Fold.

Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon z kolekcji 8, i przetwarzaniem grafiki ma się układ Adreno 640. Zależnie od wersji, na poziomie spotyka się 6 lub 8 GB RAM i 128 lub 512 GB na określone. Możliwe jest wyjątkowo skorzystanie z karty opinii o wielkiej pojemności 256 GB.

Dwie kamery mają 20 i 16 Mpix, pojemność akumulatora wynosi 4000 mAh, nie zabrakło gniazd na dwie karty SIM i złącza USB typu C. Całość działa pod kontrolą Androida 9.0 Pie.

Escobar wspomina, że w urządzeniu zastosowano dodatkowe zabezpieczenia, jakie korzystają utrudnić przyjmie się do wrażliwych danych. Nie istnieje on w 100% bezpieczny, ale że ma służyć wyższą prywatność niż smartfony Samsunga czy Apple, zarówno pod względem ochrony przed rządami państw.

Smartfon jest sprzedawany za pośrednictwem oficjalnej strony. Pierwsza grupa jest mała do 100 tys. egzemplarzy. Ceny okazują się następująco: 6 GB RAM i 128 GB na określone za 349 dolarów, 8 GB RAM i 512 GB na pliki za 499 dolarów. Smartfon jest zatem naprawdę tani, jak na składaka… podejrzanie tani.

zobacz również tablet z hdmi

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments