8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

Prasówki

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Wszyscy wiemy, że zabieg ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie za szerokiej ilości gazie i dieta uboga w zyski i warzywa nie wróżą nic pięknego. Składniki te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Stanowi jednak kilka praktycznych, i równocześnie efektywnych kroków pozwalających zapobiec tegoż zagrożenia.

kup traz

 

 

Poniżej prezentujemy 8 owoców, jakie warto jeść, by zapobiec chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie owoców w finału ograniczenia za wygórowanego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki wielkiej zawartości potasu. Ma się, że potas zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi uruchomionemu w owocach wysokie ciśnienie tętnicze nagle się obniży. Banany można jeść jak wolną przekąskę lub uzupełnić je do jogurtu albo do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z ziołem miąższem zawierają potas, także jak pomidory i banany. Obejmują ponad witaminę C, która odbywa jak przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden produkt kiwi zaspokaja 9% dziennego zapotrzebowania na potas, 7% na magnez i 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie soku z dwóch pomarańczy każdego dnia może wesprzeć w obniżeniu ciśnienia tętniczego. Wynik w osobie obniżenia ciśnienia można zapisać po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu to strasznie zdrowy produkt, który można jeść na surowo czy dusić w linie soku. Którekolwiek z pytań wykazało, że picie filiżanki soku z granatu choć raz dziennie przez cztery tygodnie może wesprzeć w obniżeniu ciśnienia tętniczego.

Napój z granatu że istnieć element całego śniadania. Myśl jednak, by stwierdzić zawartość cukru, jak kupujesz gotowy sok. Dodatek cukru może popsuć dobry wpływ soku na zdrowie.

Papaja

Ten daleki owoc obniżający ciśnienie stanowi świetne wyjście dla pań zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas też drugi składnik o udowodnionym działaniu obniżającym ciśnienie u dziewczyn z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna małej ilości brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zapotrzebowania na potas, 3% na magnez i 1% na wapń.

Dla twarzy na wypłacie obniżającej ciśnienie doskonałą możliwością dla nowej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych skutków mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem wyniki można rozmrozić albo przygotować koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie przeprowadzone w Finlandii wskazuje, że znaczna zawartość likopenu, czyli karotenoidu ustalonego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie przedstawione w czasopiśmie Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku od 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u dziewczyn z wybitnym poziomem likopenu ograniczało się o 55%.

Arbuz

Arbuz zawiera sporą porcję wody dzięki czemu dobrze wywiera na kobiety z podniesionym ciśnieniem krwi lub z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz że jednocześnie zapobiegać wzrostowi ciśnienia u dziewczyn z prawidłowym ciśnieniem krwi.

Ponadto rezultat ten kryje L-cytrulinę, która sprzyja regulację ciśnienia tętniczego a je zmniejsza. Prócz tego aminokwasy zawarte w owocach mogą hamować wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane napoje z produktów i warzyw. Lub jest uzupełnienie bowiem ważniejszego w mieszkaniu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments