5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z określonych za rok 2018 wynika, że liczba sklepów proponujących nasze wyroby online wzrosła o 34% w przeciągu ostatnich 5 lat. Dodatkowo na zbytu pojawiają się nowoczesne metody, które dają zrobienie zakupów jeszcze szybciej, i dzięki najszerszym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy spokój i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według informacjach z raportu KPMG na pytanie: “Dlaczego kupujemy w handlach internetowych?” 40% odpowiedzi uważało na oszczędność czasu. Obecnie każdemu spośród nas zależy na bliskim załatwieniu swoich przygód. Nie przepadamy czekać w fazach. Zakupy przez internet ułatwiają nam uniknięcie tłumów. Nie wymagamy martwić się godzinami otwarcia sklepu ani tymże, jak dojechać w możliwości miejsce. Zamiast tego budujemy stronę internetową a wszystko nosimy na wybranie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, łatwo możemy pójść do innego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam to koniecznie mniej czasu niż spacer po galerii handlowej. I cały proces zakupów od wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zdobyć nawet kilka sekund, co w zakładach stacjonarnych sprowadza się rzadko.
Wszystko w jednym miejscu

Kolejnym powodem, który uzyskał wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu wyników w jednym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy więcej swobód niż w galeriach handlowych. Możemy wejść na ścianę każdego sklepu i szukać asortyment w każdym miejscu a czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym uznaniem bawi się odzież oraz obuwie. Na następnym miejscu spotykają się leki i pielęgnacje. Potrafi to istnieć zaskoczeniem, jednak początek jest prosty. Mowa tutaj o cenach, które często dzielą się od tych stacjonarnych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, obrazy i sztuki wideo. Dużo kobiet ma dodatkowo ze sklepów internetowych w punktu zamówienia mebli i wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych określa się na zakup przez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o jakim warto wspomnieć, istnieje szansę porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w sukcesu sklepów stacjonarnych i będzie wówczas dodatkowe, lecz w takiej sytuacji musimy udać się co kilka do mało miejsc. Z zmianie mając z internetu, wystarczy wpisać na samą stronę, i całe potrzebne reklamy będą na wybranie ręki. Kiedy zatem dodatkowe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Gdy chcemy skorzystać z najatrakcyjniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wpisać na dobrą platformę. Następnym krokiem będzie dobranie dobrego nas towaru lub sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów łatwych w nowych sklepach wraz z możliwością cenową, która ceni i cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z oferty.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne reklamy to kolejny powód, który w liczby cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej sprowadza się, że sprzedawcy proponują naszych użytkowników do podejmowania z kolekcji internetowej przez duże promocje. Dzięki nim ważna osiągnąć produkt nawet do kilkudziesięciu procent mało niż w kolekcji stacjonarnej. Zdarza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 oraz sporo nowych. Bez wątpienia takie okazje częściej można zajść w budowie niż stacjonarnie. Warto też wspomnieć, że stoją strony, które składają w jednym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze mnóstwo czasu a pieniędzy.
Dostępność różnych form płatności

Warto też wspomnieć o dostępności różnych form płatności. Sklepy internetowe udostępniają swoim użytkownikom wzięcie z najoryginalniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” wiele osób kwalifikuje się na wzięcie z bliskich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy kolejne miejsca mają bardziej standardowe rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów korzysta z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Coraz dobrze sklepów oferuje również płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Być prawdopodobnie są one kilka popularne wśród polskich konsumentów, przecież nie odbiegają od innych skutecznością i siłą.

Na bok dodajmy także o płatnościach z odroczonym terminie, które dają zrobienie zakupów i opłacenie ich tylko po określonym okresie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają i zrobienie zakupów na raty. Możemy użyć również z organizmów oferowanych przez sklepy, jak również organizacji finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można też w niniejszy możliwość pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy jakiś inny cel.

Artykuł został przygotowany przez profesjonalistów z pozyczkowy-portal.pl.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments