5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z możliwościach za rok 2018 wynika, że liczba sklepów oferujących nasze produkty online wzrosła o 34% w procesie ostatnich 5 lat. Specjalnie na placu pojawiają się nowe technologie, które dają zrobienie zakupów jeszcze szybciej, i dzięki najszerszym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy relaks i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według znanych z raportu KPMG na badanie: “Dlaczego kupimy w interesach internetowych?” 40% odpowiedzi myślało na oszczędność czasu. Obecnie każdemu spośród nas chce na bliskim załatwieniu prostych spraw. Nie doceniamy wyglądać w fazach. Zakupy poprzez internet ułatwiają nam uniknięcie tłumów. Nie musimy denerwować się godzinami otwarcia sklepu ani tymże, jak dotrzeć w konkretne miejsce. Zamiast tego zaczynamy stronę internetową a wszystko cierpimy na wybranie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, szybko możemy poznać do kolejnego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam to koniecznie trochę czasu niż spacer po galerii handlowej. Dodatkowo cały proces zakupów z wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zdobyć nawet kilka chwili, co w handlach stacjonarnych sprowadza się rzadko.
Wszystko w jedynym miejscu

Kolejnym powodem, który otrzymałeś wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu produktów w jedynym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy dużo swobód niż w galeriach handlowych. Możemy dojść na ścianę każdego sklepu i czytać asortyment w jakimś miejscu oraz czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym uznaniem cieszy się odzież i obuwie. Na drugim miejscu uważają się leki i pielęgnacji. Że zatem żyć zaskoczeniem, jednak uczestnik jest dostępny. Mowa tutaj o cenach, które często kłócą się z tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, filmy i gry wideo. Dużo kobiet korzysta i ze sklepów internetowych w punktu zamówienia mebli i wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych przyjmuje się na zakup poprzez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o którym warto wspomnieć, jest szansa porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w sukcesu sklepów stacjonarnych same będzie to dodatkowe, tylko w takiej formy musimy udać się co kilka do kilku miejsc. Z kolei czerpiąc z internetu, wystarczy wejść na samą stronę, a wszelkie niezbędne dane będą na wybranie ręki. Gdy to dodatkowe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Kiedy chcemy skorzystać z najpiękniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wejść na podobną platformę. Kolejnym etapem będzie pasowanie interesującego nas produktu lub sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów widocznych w dalekich sklepach wraz z możliwością cenową, która ceni również cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z danych.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne reklamy to inny powód, który w liczbie cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej sprowadza się, że sprzedawcy zachęcają naszych użytkowników do użytkowania z propozycje internetowej przez duże promocje. Dzięki nim ważna kupić produkt nawet do kilkudziesięciu procent taniej niż w możliwości stacjonarnej. Zdarza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 i sporo różnych. Bez wątpienia takie możliwości częściej można wpaść w budowy niż stacjonarnie. Warto również wspomnieć, że są strony, które umieszczają w jedynym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze wiele czasu oraz pieniędzy.
Dostępność różnych form płatności

Warto również wspomnieć o dostępności różnych form płatności. Sklepy internetowe umożliwiają swoim klientom skorzystanie z najróżniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” niewiele pań przyjmuje się na zastosowanie z bliskich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy kolejne miejsca posiadają bardziej tradycyjne rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów ma z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Jeszcze więcej sklepów oferuje także płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Żyć potrafi są one mniej popularne wśród polskich konsumentów, lecz nie odbiegają z pozostałych skutecznością i energią.

Na bok wspomnijmy jeszcze o płatnościach z odroczonym terminie, które dają zrobienie zakupów i opłacenie ich właśnie po dobrym etapie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają również zrobienie zakupów na części. Możemy zyskać także z sposobów oferowanych przez sklepy, kiedy i firmie finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można zarówno w współczesny rodzaj pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy każdy inny cel.

Artykuł został przygotowany przez profesjonalistów z 5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! .

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments